Wypadek samochodowy zawsze stwarza problemy. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie osób biorących w nim udział. Ale pozostaje także kwestia tego, co zrobić z autem uszkodzonym podczas wypadku. Czy można je zezłomować?
Spis treści:
- Kiedy zezłomować powypadkowy samochód?
- Złomowanie auta powypadkowego – gdzie wykonać?
- Ile płacą za kasację auta na złomie?
Uszkodzenia powstałe w wyniku drobnych kolizji i stłuczek można stosunkowo szybko i tanio naprawić. Ale co zrobić, kiedy koszty powypadkowych napraw mocno przekraczają rynkową wartości pojazdu? Czy można oddać takie auto do kasacji?
Kiedy zezłomować powypadkowy samochód?
Występują dwie przesłanki do złomowania auta po wypadku. Czynność ten wykonuje się jeśli:
- uszkodzenia są tak rozległe, że po prostu nie można ich naprawić,
- usunięcie usterek jest kosztowne tak bardzo, że naprawa po prostu się nie opłaci.
Oczywiście teoretycznie złomować można każde auto, więc nawet minimalnie zarysowane czy wgniecione, ale w praktyce nikt takich aut nie złomuje, tylko usuwa te niewielkie szkody i eksploatuje pojazd dalej.
Złomowanie auta powypadkowego – gdzie wykonać?
Złomowanie pojazdu powypadkowego wykonuje się tak samo, jak auta na chodzie. Samochód należy dostarczyć do Stacji Demontażu Pojazdów, czyli do popularnego auto-złomu. W przypadku unieruchomienia auta, albo jego znaczącego uszkodzenia, transport do szrotu realizuje się za pomocą lawety. Dlatego warto wybrać auto złom, który pomoże nam zrealizować taki przewóz.
Ile płacą za kasację auta na złomie?
W Stacji Demontażu Pojazdów Twoje powypadkowe auto zostanie zważone. Na podstawie jego masy obliczona będzie kwota, którą dostaniesz za przekazany do kasacji pojazd. Warto podkreślić, że w wycena na złomie nie uwzględnia marki, rocznika ani wyposażenia samochodu. Wszystkie formalności załatwisz na miejscu, a gotówkę otrzymasz do ręki po zakończeniu procedury odbioru pojazdu.