Posiadanie auta, które jest zabytkiem, daje właścicielowi pewne korzyści. Jednak takie pojazdy również wymagają kasacji. Jak zezłomować zabytkowy samochód? Jakich formalności trzeba dopełnić i gdzie wykonać kasację takiego pojazdu?
Spis treści:
- Jak zezłomować zabytkowe auto?
- Gdzie zezłomować zabytkowe auto?
- Dlaczego warto wybrać nasz auto - złom?
Któż z nas nie ogląda się za pięknie odrestaurowanymi ikonami motoryzacji, które na żółtych tablicach rejestracyjnych majestatycznie przemierzają ulice miast. Samochody zabytkowe są jedyne w swoim rodzaju. Niestety, niektóre z nich także wymagają kasacji. Dlatego sprawdź, jak zezłomować zabytkowe auto?
Jak zezłomować zabytkowe auto?
W praktyce kasacja pojazdu zabytkowego różni się od złomowania każdego innego samochodu tylko jedną czynnością. Zgodę na jej wykonanie musi wydać nie tylko właściciel auta, ale także Wojewódzki Konserwator Zabytków. Wykreśli on samochód z ewidencji samochodów zabytkowych najczęściej wtedy, gdy koszty jego naprawy przekraczają wartość rynkową.
Gdzie zezłomować zabytkowe auto?
Z kompletem dokumentów oraz zgodą konserwatora zabytków możemy zezłomować zabytkowy pojazd w dowolnej Stacji Demontażu Pojazdów. Najważniejsze to wybrać legalnie działający punkt tego typu, ponieważ tylko wtedy otrzymamy zaświadczenie o przeprowadzeniu kasacji. Na podstawie tego dokumentu będziemy mogli wyrejestrować samochód i zakończyć jego polisę OC.
Dlaczego warto wybrać nasz auto - złom?
Jeżeli zamierzasz oddać auto zabytkowe lub każde inne do kasacji, skorzystaj z naszej oferty. Oprócz tego, że działamy w pełni legalnie, zapewniam także:
- pomoc w dostarczeniu pojazdu do naszego autozłomu na firmowej lawecie,
- minimum formalności,
- korzystne ceny za samochody do kasacji,
- miłą i fachową obsługę.
- pieniądze wypłacane do ręki podczas odbioru auta również za pomocą lawety.